Mol woskowy - EuroGen

SPRZEDAŻ PIJAWEK

 

SPRZEDAŻ LARW

laboratoryjna hodowla zwierząt biomedycznych: www.euro-gen.pl

Przejdź do treści

Menu główne:

Mol Woskowy  „Galleria mellonella”


  Wyciąg z larw mola woskowego jest powszechnie stosowany w medycynie wschodnio europejskiej. Ćma woskowa jest poważnym szkodnikiem występującym w sąsiedztwie pasiek pszczół miodnych. Motyle składają jaja w ulach, z których to wykluwają się larwy zerujące na wosku pszczelim. Przy okazji zjadają wszystko co się znajduje w ich zasięgu: miód, pyłek, pierzgę oraz larwy pszczół powodując duże straty dla bartnika.
 Dzięki selektywnemu i monogastrycznemu żywieniu larwy wykształciły specjalny enzym sterolo-pochodny  „monollonelina” rozkładający wosk do wyższych kwasów tłuszczowych gromadzonych we własnym ciele w postaci tłuszczu zapasowego.
   Do celów medycznych wykorzystujemy nalewkę uzyskiwaną poprzez obróbkę termiczno-mechaniczną połączoną z ekstrakcją alkoholową etanolem. Ze względów ekonomicznych na potrzeby uzyskania dużej masy towarowej, do hodowli używa się Barciaka Większego którego to larwy uzyskują do 40mm długości. W hodowli zamkniętej używa się pohodowlanych ramek pszczelich. Plastry woskowe w swych komórkach posiadają jeszcze  spore ilości produktów pszczelich, dlatego też esencja z mola posiada w swym składzie propolis, pyłek, pierzgę i miód. Siłe esencji wyznacza ilość użytej objętości larw do płynu ekstrakcyjnego. W naszym przypadku jest to;
Esencja 30% oznacza: Na każde 100ml gotowej nalewki zużyto 30ml larw mola.
   Monollonelina wprowadzana do organizmu za pomocą kropel działa oczyszczająco na wszystkie narządy oraz układ krwionośny poprzez rozpuszczanie blaszek miażdżycowych oraz złogów cholesterolu. Oczyszczone naczynia krwionośne wraz z organami posiadają prawidłowy przepływ krwi dzięki czemu znów funkcjonują poprawnie. Ze względu na stężony charakter wywaru, należy terapię rozpoczynać od kilku kropel 4-5 przed snem zwiększając ich liczbę w kolejnych dniach do 20 kropli. Oczyszczanie i przywracanie organizmu może potrwać nawet kilka miesięcy.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego